Svet-Stranek.cz
Modelová železnice Sezemice & Pardubice z.s.

Digitalizace kolejiště:Mašinky v každém věku

Digitalizace kolejiště


Základní informace digitalizace modelového kolejiště.

Digitální ovládání systémem ROCO.

Digitální centrála X PRO+S88N-C od českého výrobce MŽS. Výhodou tohoto systému je možnost pracovat v režimu ROCO i LENZ.

http://modelovazeleznicesezemice.svet-stranek.cz/modelova_zeleznice_e-shop_elektronika_dcc_analog/

Následující článek převzat s " ESK elektro a modely".


Digitalizace kolejiště je v posledních letech novým tématem a velmi zajímavou možností jak ovládat kolejiště.  Digitální ovládání umožňuje jezdit s vlaky po stejné koleji v různých směrech aniž by se musela měnit polarita v kolejích. Zároveň zjednoduší kabeláž k přestavníkům a dalšímu příslušenství.

Digitální ovladání ROCO

Nejdnoduším způsobem je zakoupit startovací sadu, kde máte multiMAUS s digitálním převodníkem a zdroj, k tomu získáte vlakovou soupravu a základní okruh.Systém podporuje standart DCC, který je kompaktabilní s dalšími výrobci.

start sada ROCO

Na obrázku vidíte základní digitální ovladací systém, který se skládá ze zdroje , převodíku a multiMAUSu, který je vlastně řídícím počítačem celého digitálního kolejiště. Do převodníku je možnost připojit až tři ovladače. Na displeji multiMAUSu jsou vidět veškeré informace, některé sady jsou s nahraným českým menu.

roco


Vyhybka systému ROCOline může mít v sobě zabudovaný elektromagnetický přestavník a digitální dekodér. Díky této kombinaci není potřeba tahat žádné ovládací vodiče. Celé kolejiště lze složit na koberci a začít jezdit.

vyhybka

ROCO kolejiště ze start sady. Ve vyhybkách jsou zabudované dekodéry.
roco 
kolejiste

 

Celý systém ROCO je možnost přes ROCOMOTION s počítačem a ovládat přes program dodávaný výrobcem.

roco kolejiste

PC ROCO

Předváděcí kolejště je osazeno základním převaděčem informací z multiMAUSu  a se zdrojem. K převodníku je připojen ROCOMOTION a přes port RS232 je k němu připojeno PC. V kolejišti jsou ve vyhybkách dekodéry a dále je i osazen dekodér vyhybkový na který je připojena rozpojovací kolej a dekodéry zpětného hlášení, které informují PC, kde se nachází lokomotiva. A dekodér na obsluhu semaforů (zatím není zapojen).
ROCO dekodery

ROCO dekodery

ROCO 
testovaci kolejistenávštěvníků stránky
celkem160 411
tento týden229
dnes14
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK