Svet-Stranek.cz
Modelová železnice Sezemice & Pardubice z.s.

EXPOZICE MZSP - Výstavba modelového kolejiště HO a TT v nových prostorách.:Mašinky v každém věku

EXPOZICE MZSP - Výstavba modelového kolejiště HO a TT v nových prostorách.ZAČÁTEK


Vzhledem k tomu , že dílna v Sezemicích začala praskat ve švech a kolegům se zrovna nechtělo trmácet z Pardubic každý den autobusem,začali jsme hledat vhodné prostory v Pardubicích.

Nebylo lehké najít prostor dostatečně velký a zároven finančně nenáročný. Nakonec to byla náhoda , která nás katapultovala s okamžitou platností na místo které ted´ obýváme. A aby toho nebylo málo , naskytla se možnost další prostorové expanze. Zrození myšlenky stálé epozice. Nastalo těžké rozhodnutí, jít do toho, nebo ne. Nakonec zvítězila představa o kolejišti (velké HO a malé TT) a možnosti prohánět se na něm.


Stěhování do nových prostor , září 2015.

Stěhování proběhlo během jedno víkendu a jak se říka "lepší vyhořet než se stěhovat " byl to masakr. Příprava prostor pro dílnu nebyla o nic lepší. Předchozí nájemce zdi namaloval čenou barvou , tak si to dovedete představit. Aby toho nebylo málo ,tak nám po namočení spadnůl strop . Teda omítka na něm. Takže se to trochu protáhlo.
Nakonec to dopadlo dobře a výsledek je na fotkách patrný. Teda aspoň pro nás. Nastalo opět stěhování a upravování a upravování a předělávání atd., no stále upravujem. Pořád je co předělávat, jako na baráku.

Prostory pro samotnou expozici.


Musím říct  , že první nadšení  z  nás trochu opadlo. Důvodem byl neutěšený stav místnosti do které příjde kolejiště. Místnost jsme převzali začátkem prosince 2015. Začalo měření vlhkosti a to nás trochu vyděsilo. No nic , nevzdáme to. Teď probíhají stavební úpravy a místnost slouží částečně jako skladiště.
Leden 2016.


Nový rok začal a kromě prací v místnosti pro expozici , započali jsme práce na malém předváděcím panelu ve velikosti HO. Panel bude umístěn v dílně a kromě toho že bude sloužit hlavně pro zkoušení modelů a elektronických komponentů , také bude součástí dalších tří dílů pro cestování na výstavy. Tak trochu jako větší modul. Na panelu budou umístěny všechny naše výrobky pro názornou ukázku použiti na kolejišti.

Modul  "A" jak jsme ho pojmenovali , je dvoukolejná trať ve tvaru oválu. Uvnitř oválu je  vratná smyčka a o úroveň víš je nádraží a dvě kusé koleje. Modul bude jako koncový díl právě díky vratné smyčce.
Únor 2016


Měsíc je pryč a práce nic moc. Na Modulu A  zapojena zpětná hlášení na usesích. Proběhla zkouška připojení na PC. Teď na pořadu servopřestavníky a dekodéry.
V sobotu proběhla bourací akce příčky a následný víkend proběhne stavba příčky odělující  prostor pro expozici.Březen a duben 2016

Dny plynou a práce jde  pomalu. Nic méně nestojí. Konečně jsme dokončili vstupní mísnost do expozice, která bude sloužít i jako modelářský obchůdek.  Pracovali všichni kdo mohl. Od toho nejmladšího , až po ty nejostřílenější v našich řadách.

 


Ještě pořádně uklidit a můžeme pokračovat v dalších plánech.Příprava na 1. květen 2016 . Otevření malé modelářské prodejny.

1.květen 2016


Ve 13.00 jsme otevřeli modelářskou prodejnu. Zboží je po skromnu, ale snaha je co nejdříve naplnit prodejnu výrobky všech známích výrobců .

Pro začátek zde najdete kompletní sortiment našich výrobků od elektroniky až po návěstidla.
Taky jsme to pojali slavnostějším způsobem. Přišlo se na nás podívat pár zvědavců a tím pádem si můžem odškrtnout další etapu našeho spolku.
Všechny Vás zveme k návštěvě u nás na prodejně.
návštěvníků stránky
celkem160 411
tento týden229
dnes14
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK